Forum Psilocybe



Do prawidłowego funkcjonowania forum wymagane są ciastka/cookies,
proszę włączyć tę opcję w ustawieniach swojej przeglądarki.



Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ
Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  »Wymiana« ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
609
odsłon:
1104999

     Ostatnie posty . . .

     ¤ Białe bulwy
     ¤ Hillbilly czy to pleśń?
     ¤ Grzyboraporty z uprawy Marcusa
     ¤ Mckenaii 1200cc
     ¤ Golden teacher pomoc
     ¤ NEMEZIS (Black Cap Natalensis) P.Ochraceocentrata
     ¤ Growkit full auto Golden Teacher
     ¤ Drugi zrzut golden teacher
     ¤ Giveaway Printy
     ¤ Problem z overpinningiem Malabar
     ¤ Poproszę o ocenę - Golden Teacher

<<<   <<  23 24 25 26 27 28 29 30 31  >>   >>>  
۞
TematAutorOdpowiedziOdsłonOstatnia odpowiedź
Psilocybe Cubensis „ Huautla “
m118
022653 frywolnie:
2009.09.16
17:09:38
Wymianka ( do zaoferowania P. azurescens lub cyanescens)
darkside
11061brak
Hej! Przyjmę odciski, lub strzykawkę :)))
nubiupee
31608szymos:
2009.08.13
12:48:51
Panaeolus...
ISH
132290nubiupee:
2009.07.15
13:28:09
przyjmę strzykawe.
spoofy frywolnie
83927o-o
frywolnie:
2009.10.02
21:47:29
dopiero zaczynam
borygo frywolnie
22559przemolbaska
: 2009.10.03
13:02:17
strzykawka..
FruToS
21612cjuchu:
2009.06.01
12:22:46
PESA poszukuję
darkside
21569jot gie el
frywolnie:
2009.04.08
18:36:42
wymienie odciski ecuador na ...
Joshua_Josh
72183darkside:
2009.03.18
08:32:59
Początkujący mykolog szuka obiektów badań
totoro
52653Joshua_Josh:
2009.03.18
23:01:03
totoro
psylorodek

postów: 17

zarejestrowano: 2009.03.12




Temat: Początkujący mykolog szuka obiektów badań
wysłano: 2009.03.12 21:31:42
Jako że to mój pierwszy post, to wypadałoby się przywitać, co też właśnie czynię.

Witajcie!

Już po tytule łatwo domyślić się, o co chciałem prosić bardziej zasobnych w wiedzę i owoce, które za sobą niesie.

Na początku stycznia wysłałem do FSRE prośbę o zarodniki. Nie wiem, czy zaginęła ona w drodze do Holandii, czy może na zagraniczną przesyłkę połasił się mój listonosz, gdy wracała ze swojej podróży. Dość powiedzieć, że nie spełniła swojej roli i nie zaopatrzyła mnie w materiał do badań. Regularnie mam problemy z pocztą, czasem są to nawet komplikacje z listami krajowymi (gdy się o nie nie upominam, to listonosz nawet nie fatyguje się, by wrzucić do skrzynki awizo), natomiast z takich Niemiec dochodzi do mnie statystycznie 1 przesyłka na 2. Nie mam już nerwów do męczenia się z zagranicznymi sklepami, wydawania fortuny na kurierów, którzy paczkę dostarczą, czy wreszcie na kolejne 2 miesiące oczekiwania na przesyłkę z Niderlandów. Jedyny polski sklep oferuje wątpliwej jakości strzykawki / odciski (takie opinie przynajmniej czytam tu, na forum) po wyjątkowo wygórowanych cenach.

W związku z ww proszę jakąś dobrą duszę o wsparcie mnie odciskiem/strzykawką/szalką Petriego czy czymkolwiek, z czego pod mikroskopem mógłbym dowiedzieć się czegoś więcej o fascynującym świecie grzybów. O uprawie posiadam póki co wiedzę jedynie teoretyczną, lecz szybko się uczę (do tej pory zajmowałem się różnymi roślinami), i jak tylko uda mi się zarodniki skserować, z miłą chęcią roześle je innym. Nigdy nie zagrzybiłem cubensisami do tej pory, ale chodzi mi to po głowie od jakiegoś roku. Gdy mimo jesiennych wypraw nie udało mi się samemu znaleźć żadnych zibenków zdecydowałem się dokonać samozaopatrzenia. Przeczytałem wiele artów z tej strony, zakupiłem szybkowar, perlit, kaszę pęczak, brązowy ryż, rękawiczki, maskę przeciwpyłową, spryskiwacz ciśnieniowy, grzałkę, alkohol izopropylowy, perhydrol i parę innych dupereli, by zabrać się do roboty z możliwie dużą szansą powodzenia. Wyeksmitowałem nawet rybki z małego akwarium . Brakuje tylko jednego czynnika, bez którego dalej nie ruszę, a o który proszę Was.

Będę bardzo wdzięczny za łatwą do uprawy odmianę (np. B+), choć zadowolą mnie każde świeże zarodniki. Proszę o kontakt na maila/tu na forum.
Pzdr

PS (bym zapomniał):
Mój mail jak w profilu, czyli "gaukaniarz (maupa) gmail . com"
odpowiedzodpowiedz tu
Arthilla
psylorodek

postów: 14

zarejestrowano: 2009.03.13


góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.03.13 18:31:04
Witam, przepraszam że podłączam się do Twojego wątku, ale mam podobną historie mianowicie: Zamówiłem odcisk w FSRE, paczka doszła po około 8 tygodniach. W liście znalazłem odcisk PESA i karteczkę z pewną sentencją. Sporządziłem strzykawkę i zaszczepiłem 8 słoików, żaden nie dotrwał do owocnikowania, właściwie w 80% słojów nie pojawiły się nawet zalążki grzybni. Doszedłem do wniosku, że po prostu odcisk był słaby, następnym razem zaczynam od miodu. W związku z tym, czy mogę prosić Was tak samo jak kolega o jakieś zarodniki? Szkoda mi całego sprzętu, wydałem już na ten interes parę stów i dziesiątki ekscytujących lecz męczących godzin na kombinowanie. Chciałbym podjąć jeszcze jedną próbę.

omer11@o2.pl
odpowiedzodpowiedz tu
Chudy145
nowy użytkownik

postów: 4

zarejestrowano: 2009.03.13




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.03.13 21:25:29
witam
również chciał bym się przyłączyć do prośby kolegów powyżej
mam wermikulit, potrzebny sprzęt i warunki, brakuje mi tylko zarodników.
Więcej informacji napisał bym osobie chętnej podzielić sie zarodnikami.
chudy145@tlen.pl
pozdrawiam
totoro
psylorodek

postów: 17

zarejestrowano: 2009.03.12




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.03.14 17:39:49
Po co aż 3 posty o_O? Jakbym miał pewność, że bez żadnych problemów dojdzie, to bym próbował dalej. Ale z zamawianiem z zagranicy mam bardzo złe doświadczenia, a w Polsce wiarygodnego sklepu brak. Dla kogoś, kto własne laboratorium już posiada to nie jest wielki problem, a mi zapewni wiele radości . Obiecuję, że ja swoją kulturą będę się dzielił (roślinkami magicznymi już paru ludzi poczęstowałem )

@down
ktoś się wbił do dyskusji, mod usunął 3 powtarzające się posty nie pozostawiając niczego, a teraz moja wypowiedź wygląda trochę niezręcznie.
odpowiedzodpowiedz tu
Chudy145
nowy użytkownik

postów: 4

zarejestrowano: 2009.03.13




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.03.14 18:27:04
nie tylko ty byś chciał dostać zarodniki
jak już byś jakieś miał to podziel się
odpowiedzodpowiedz tu
totoro
psylorodek

postów: 17

zarejestrowano: 2009.03.12




góra
ost.odpowiedź       # link do tego postu
dół
wysłano: 2009.03.16 18:31:26
Dlatego ten sklep to dla mnie ostateczność, jak już pisałem, obsługa wykręca się od pytań i nie udzielają żadnej gwarancji.

Pozostaje czekać, a w międzyczasie się dokształcać .
odpowiedz
Honorowi psilodawcY - pomysł na nowy dział.
cjuchu
728938totoro:
2009.03.16
18:31:26
Odcisk w celu odbudowy kultury
Borsuk
616061szauwik:
2009.06.26
15:29:52
Odciski do rozdania! (akcja zakończona)
darkside
22245wojcieh666
frywolnie:
2009.03.12
18:30:56
nie po prośbie
Harpo
62081darkside:
2009.02.08
14:15:23
zamawianie w zimie
hynymyny
02004Harpo:
2009.01.15
18:17:39
witam
inny
91907hynymyny:
2009.01.08
11:52:15
panaeolus
methyl
22757emrs:
2009.01.14
11:11:42
Pokaż kulturę
m@zatapec
253432methyl:
2009.01.06
16:02:29
free prints (nieaktualne)
dzonnson
45681pytanie
frywolnie:
2009.04.16
07:12:12
tryptamina (posiadam)
Joshua_Josh
102782fastnick1oo:
2008.12.24
12:12:36
<<<   <<  23 24 25 26 27 28 29 30 31  >>   >>>  

     Ostatnie posty . . .

     ¤ Białe bulwy
     ¤ Hillbilly czy to pleśń?
     ¤ Grzyboraporty z uprawy Marcusa
     ¤ Mckenaii 1200cc
     ¤ Golden teacher pomoc
     ¤ NEMEZIS (Black Cap Natalensis) P.Ochraceocentrata
     ¤ Growkit full auto Golden Teacher
     ¤ Drugi zrzut golden teacher
     ¤ Giveaway Printy
     ¤ Problem z overpinningiem Malabar
     ¤ Poproszę o ocenę - Golden Teacher

Forum› ‹Uprawa›  ‹Surowce›  ‹Sprzęt / Materiały›  ‹Odmiany›  ‹Konserwacja›  ‹Kulinaria›  »Wymiana« ‹Psychonautyka / TripRaport›  ‹TipsAndTricks›  ‹Archiwum›  ‹Inne›  nowy wątektematów:
609
odsłon:
1104999

Tematów na stronę
 
login:
hasło:

zapomniane hasło

regulamin       ZAREJESTRUJ

programmed by cjuchu noncorp. 2006

PoradnikI ]   [ GatunkI ]   [ Honorowi psilodawcY ]   [ PsilosOpediuM ]   [ FaQ ]   [ GalerY ]   [ TripograM ]   [ DarwiN ]   [ LinkI ]   [ EmaiL ]  

© psilosophy 2001-2026